duyuru1 650,00 ₺ üstü alışverişlerinizde ücretsiz kargo, 650,00 ₺ altında alışverişlerde kdv dahil 100,00 ₺ ücret uygulanır.

GÜVENLİ ALIŞ VERİŞ

Üyeliksiz, Temiz, Hızlı ve Güvenli E-Ticaret

Kişisel verileri saklama, güvenlik ve imha politikamız gereğince, kullanıcı verileri veritabanımızda kalıcı olarak saklanmaz. Sipariş süreci tamamlandığında, kullanıcı verileri veritabanımızdan silinir. E-ticaret yazılımımızda alıcının alışveriş yapmak için üye olmasına gerek yoktur.

Bununla birlikte alıcılar, üyelik sisteminin sağladığı tüm avantajları üye olmadan kullanabilir. Örneğin sipariş ettiği tüm ürün ve hizmetlerin sipariş durumlarını, online kargo takibini, oturum açmadan kendisine özel oluşturulan sipariş takip sayfası üzerinden görebilir. Her siparişte, kullanıcı verilerini yeniden yazmakla uğraşmadan tarayıcıya kaydedebilir ve sonraki siparişlerinde kullanabilir. Ancak geçmiş sipariş kayıtlarına ulaşamaz. Çünkü eski siparişler kullanıcı verisiyle birlikte çoktan silinmiş olacaktır.

Alıcı Açısından

Alıcı, alışveriş esnasında yazdığı kişisel verileri (adı soyadı, e-mail ve telefonu ile teslimat adresi, fatura bilgilerini) tercih ederse kendi tarayıcısında saklayabilir.

Alışveriş sepetindeki sözleşme onay aşamasında, "Sonraki alışverişlerimde kullanabilmem için alıcı, teslimat ve fatura bilgilerimi bu tarayıcıda sakla." seçeneğini işaretlemesi yeterlidir. Bir sonraki ziyaretinde, tarayıcıda saklanan bu veriler form içindeki ilgili yerlere otomatik olarak eklenir. Onay kutusunu boş bırakırsa veriler tarayıcıdan silinir.

Ödeme alındıktan sonra, otomatik doldurulan sözleşmeler dahil tüm sipariş verileri alıcı ve satıcının e-mail adresine gönderilir. E-mail içinde, o siparişe özel oluşturulan online sipariş takip bağlantısı da yer alır. Bu bağlantı içinde, kullanıcı verileri güvenlik açısından maskelenmektedir.

Satıcı Açısından

Sipariş yönetim sürecini ve aşamaları takip etmek için gerekli olan kullanıcı verileri, sipariş aşamasından, teslim aşamasına kadar geçici olarak veritabanımızda saklanır. Sipariş aşamaları tamamlandıktan sonra SATICI, tüm kullanıcı ve sipariş verilerini veritabanımızdan silmiş olacaktır. SATICI, kullanıcı verilerini dilerse kendi muhasebe sisteminde tutabilir. Bu verilerin bizim e-ticaret yazılımımızla (veritabanımızda) bir ilgisi kalmayacaktır.

E-ticaret yazılımımız bir pazar yeri değildir. Hepsiburada, n11, trendyol v.b. pazar yerleri çok sayıda satıcının farklı ürünleri satması nedeniyle, bir üyelik sistemine ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden alıcıların kişisel verileri kayıt altına alınır ve kalıcı olarak saklanır.